Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2

SMOG – aktualnie w sezonie zimowym chyba najczęściej poruszany temat. Jedni analizują sytuację w swoim otoczeniu, instalują aplikacje na telefonie dot. natężenia smogu i faktycznie ograniczają aktywność na zewnątrz, gdy jakość powietrza jest nie dobra. Drudzy ignorują temat i mówią, że przecież smog był zawsze, a jakoś do tej pory żyliśmy.

Jakie jest nasze podejście do tematu? Zdecydowanie odkąd pojawiła się na świecie Natalia podchodzimy do tematu bardzo poważnie. Mieszkamy w podwarszawskiej miejscowości i któregoś pięknego dnia powietrze na zewnątrz było po prostu szare. Po zainstalowaniu Kanarka, okazało się, że normy są przekroczone o 800%!! Wpływ tych wszystkich cząsteczek na malutkie dziecko i jego płuca jest przerażający. Od razu podjęliśmy decyzję o zakupie oczyszczacza.

Czemu padło na Xiaomi Mi Air Purifier 2? Szczerze mówiąc nie wiem 😛 Nie znam rynku oczyszczaczy. Na swoje usprawiedliwienie powiem, że w naszym domu elektroniką i wszystkimi tymi podobnymi tematami zajmuje się B. i jego zdaniem był to najlepszy dla nas wybór w relacji cena-jakość.

Oczyszczacz użytkujemy już trochę ponad rok i co mogę powiedzieć na jego temat? Ogólnie jestem bardzo zadowolona z zakupu.
Nieodzownym – wielkim plusem jest możliwość obsługi oczyszczacza zdalnie. Po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji na ekranie telefonu widzę aktualny stan powietrza w pomieszczeniu, mogę zmienić tryby jego pracy no i oczywiście włączyć/wyłączyć urządzenie.

Oczyszczacz ma trzy tryby pracy:

  • automatyczny, który pracuje na tyle mocno na ile jest zanieczyszczone powietrze (głośność pracy porównywalna do wiatraka komputera),
  • nocny, na tym trybie urządzenie pracuje ze stałą prędkością, niezależnie od stopnia zanieczyszczenia powietrza (jest to bardzo cichy tryb pracy),
  • i ulubiony, my prędkość na tym programie mamy ustawioną na maksymalną, używamy jej gdy chcemy szybko oczyścić powietrze w danym pomieszczeniu (tryb pracy jest już znaczący, dośc mocno urządzenie wtedy szumi).

Ostatniego najsilniejszego trybu zawsze używamy gdy wietrzymy mieszkanie, a sytuacja na zewnątrz jest nieciekawa. Otwieramy okno, a oczyszczacz odpalamy na maksa.

Oczyszczacz ma oczywiście wymienne filtry, a ich żywotność również pojawia się na aplikacji. Filtry są dość łatwo dostępne. Urządzanie jest najbardziej wydajne w pomieszczeniach do 30m2, a my nie mamy większych pomieszczeń. Dodatkowo układ naszego mieszkania uniemożliwia np. postawienie oczyszczacza – który ma większe możliwości – na środku mieszkania tak aby równocześnie pracowało w kilku pokojach. Nie ma on również funkcji nawilżacza ale nam zdecydowanie na tej funkcji nie zależało, wilgotność w naszym mieszkaniu sama z siebie jest na optymalnym poziomie.

Oczyszczacz ma bardzo minimalistyczny wygląd, co jest zdecydowanym plusem. Myślę, że w sezonie letnim zdecydujemy się na zakup jeszcze jednego urządzenia aby zminimalizować „wędrówki” po mieszkaniu w przyszłym sezonie smogowym 😀

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2

Na koniec dodam jeszcze, że jak któreś z nas się nebulizuje to oczyszczacz, będąc na trybie auto po prostu wariuje i samoczynnie ustawia się na największą moc. Świadczy to o tym, że i mamy dobry nebulizator, który idealnie rozbija cząsteczki aktualnie podawanego leku i oczyszczacz to wszystko z powietrza wyłapuje 🙂
No i poza funkcją zdrowotną, pełni na swoim najsilniejszym trybie jest super zabawką z balonem, który nie opada 😀

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *